7 gru · marta · Brak komentarzy

Świetliczaki na tropie… kolorów świata” – Flagi świata

Przygodę z realizacją projektu „Świetliczaki na tropie…kolorów świata” rozpoczęliśmy od przygotowania gry „Memory-flagi świata”. Wiele zabawy dostarczyła nam nie tylko rywalizacja podczas gry, ale także same przygotowania, podczas których poznawaliśmy flagi wybranych państw z całego świata. W listopadzie obchodziliśmy też wiele uroczystości: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, Dzień Kredki, czy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie …

CZYTAJ WIĘCEJ

13 lis · marta · Brak komentarzy

Poczta świetlicowa

  9 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Z tej okazji powstała poczta świetlicowa, a Świetliki z wielkim entuzjazmem przystąpiły do pisania listów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 lis · marta · Brak komentarzy

Projekt „Świetliczaki na tropie… kolorów świata”

W roku szkolnym 2022/2023 świetlica przystąpiła do projektu „Świetliczaki na tropie… kolorów świata”, podczas którego udamy się w podróż po kontynentach, poznając ciekawe miejsca, kulturę i specyfikę życia w różnych zakątkach świata.  

CZYTAJ WIĘCEJ

28 wrz · marta · Brak komentarzy

Jesień w świetlicy

Może i za oknem niebo zachmurzone, ale w naszej świetlicy świeci słońce, bo świetnie się razem bawimy i z radością witamy złotą jesień.    

CZYTAJ WIĘCEJ

18 cze · marta · Brak komentarzy

Świetliczaki na tropie… zagadek – Ile jest kropek?

Świetliczaki na tropie… zagadek – Ile jest kropek? W roku szkolnym 2021/2022 Świetlica szkolna przystąpiła do projektu „Świetliczaki na tropie… zagadek”. Proponowane zagadnienia pozwalają przybliżyć uczniom wiele interesujących zagadnień ze świata przyrody, kultury i sztuki. „Ile jest kropek?” to pierwszy omawiany temat, podczas którego poznaliśmy jedną z najstarszych praktykowanych form sztuki – Sztukę Aborygeńską. Świetliczaki obejrzały …

CZYTAJ WIĘCEJ

15 gru · marta · Brak komentarzy

WSPÓŁPRACA 3B Z FUNDACJĄ SERCE MIASTA

14 grudnia klasa IIIb zamieniła się w grupę wolontariuszy. Uczniowie przygotowali kanapki dla osób borykających się z bezdomnością. Z inicjatywy p. Moniki Jagusiak- mamy jednego z naszych uczniów- swoim działaniem wspomogli Fundację Serce Miasta. Świeże, smaczne i przygotowane z sercem kanapki zostały przed południem dostarczone przez Panią Monikę na warszawską Pragę. To z pewnością kropla …

CZYTAJ WIĘCEJ

14 gru · marta · Brak komentarzy

4B i 5B ” Idą święta nie o smsie lecz o kartce pamiętaj”

  Klasa 4B i 5B w ramach akcji ” Idą święta nie o smsie lecz o kartce pamiętaj” wybrały się na pocztę, aby wysłać własnoręcznie wypisane kartki do bliskich lub samotnych osób.    

CZYTAJ WIĘCEJ

14 gru · marta · Brak komentarzy

Stroiki Świąteczne klasy 5B

Na technice w ramach kultywowania tradycji świątecznych i doceniania wartości własnoręcznie wykonywanych ozdób powstały takie perełki. W szkole unosił się magiczny zapach pomarańczy, choinki i goździków.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 gru · marta · Brak komentarzy

Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej

Uczestnicy konkursu zaprezentowali mniej lub bardziej znane piosenki i kolędy świąteczne w języku angielskim, które wprowadziły nas w nastrój zbliżających się świąt. Jury oceniało zdolności muzyczno-wokalne, poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 gru · marta · Brak komentarzy

SZLACHETNA PACZKA 2021

11-12 grudnia to weekend cudów, czyli finał akcji Szlachetnej Paczki. Nasza szkoła przygotowała dary dla osoby potrzebującej- Pana Józefa. Zaangażowanie rodziców, uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników administracji pozwoliło na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb, a tym samym spowodowanie, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia będę dla Pana Józefa pełne uśmiechu i wiary w dobro. Społeczność szkolna stanęła …

CZYTAJ WIĘCEJ

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress