6 cze · marta · Brak komentarzy

„Świetliczaki na tropie… kolorów Świata” – Wielka Rafa Koralowa.

W ramach projektu „Świetliczaki na tropie…kolorów Świata” uczniowie wykonali kolejne zadanie. Tym razem dzieci przygotowały ciekawostki dotyczące Wielkiej Rafy Koralowej. Świetliczaki stworzyły również prace plastyczne pod tytułem „Podwodny świat”.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 cze · marta · Brak komentarzy

„Świetliczaki na tropie… kolorów Świata” – Piniata.

W maju zakończyliśmy realizację projektu „Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”. Świetliki przygotowały piniatę oraz cukierki z bibuły i papieru, w których umieszczone zostały karteczki z życzeniami. Mimo że piniata pochodzi z Chin, to obecnie uznawana jest za tradycję typowo meksykańską. Dowiedzieliśmy się gdzie położony jest Meksyk oraz zapoznaliśmy się z tradycjami i sztuką Meksyku. Świetliki …

CZYTAJ WIĘCEJ

29 maj · marta · Brak komentarzy

„Świetliczaki na tropie… kolorów Świata” – Kangur i emu.

Tym razem odwiedziliśmy Australię i Oceanię. Dowiedzieliśmy się co mają ze sobą wspólnego kangur i emu i dlaczego to właśnie te zwierzęta znajdują się w herbie Australii. Uczniowie rozpoznawali przedmioty za pomocą dotyku, a także wyłoniliśmy zwycięzców zawodów „rzut do celu”.

CZYTAJ WIĘCEJ

22 mar · marta · Brak komentarzy

„Świetliczaki na tropie… kolorów Świata” – Europejskie pozdrowienia

Tym razem zadaniem Świetlików było stworzenie minisłowniczka z powitaniami w wybranych językach europejskich. Uczniowie wysłuchali powitań w językach obcych i dopasowali powitania do właściwego kraju. Świetliki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

22 mar · marta · Brak komentarzy

„Świetliczaki na tropie… kolorów Świata” – Fabryka snów

Podczas realizacji tego zadania uczniowie dowiedzieli się gdzie znajduje się Hollywood i dlaczego nazywane jest fabryką snów. Świetliki przygotowały własne gwiazdy, a potem stworzyliśmy świetlicową Aleję Gwiazd.

CZYTAJ WIĘCEJ

9 mar · marta · Brak komentarzy

„Świetliczaki na tropie… kolorów Świata” – W kraju Faraonów

Uczniowie poznali ciekawostki dotyczące Egiptu. Następnie wykonali prace plastyczne przedstawiające egipskie hieroglify.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 lut · marta · Brak komentarzy

„Świetliczaki na tropie… kolorów Świata” – Tradycja parzenia herbaty.

Uczniowie zapoznali się z historią herbaty i metodami jej parzenia. Wykonali również prace plastyczne, zabarwiając kartki herbacianą esencją, a następnie dorysowali elementy inną techniką.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 lut · marta · Brak komentarzy

„Świetliczaki na tropie… kolorów Świata” – Chiński smok.

Tym razem przenieśliśmy się do Azji, a dokładnie do Chin. Poznaliśmy jeden z najczęstszych motywów w sztuce i kulturze chińskiej, jakim jest smok. W Chinach, w przeciwieństwie do znanej nam symboliki, uważany jest on za stworzenie potężne i dobroczynne, a jego wizerunek – za przynoszący szczęście. Symbolizuje dobroć i siłę, dostatek i odwagę. Poznaliśmy legendy …

CZYTAJ WIĘCEJ

3 lut · marta · Brak komentarzy

Styczeń w świetlicy.

W styczniu podczas zajęć świetlicowych uczniowie przygotowywali karnawałowe maski, dbali także o aktualną gazetkę (np. „Bezpieczna zima”, „Rok w przysłowiach polskich”). Świetliki pamiętały o Dniu Babci i Dziadka, dla których przygotowały laurki i życzenia. Z okazji Dnia Puzzli i Łamigłówek uczniowie grali w ulubione gry, rozwiązywali zagadki, chętnie też rywalizowali w konkursach i quizach.  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 lut · marta · Brak komentarzy

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Anioł”

Takie piękne anioły wykonali uczniowie naszej szkoły: Natalka, Hania, Iga i Kuba. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników konkursu! Konkurencja była bardzo duża, zwycięskie prace zostały wyłonione spośród 80 prac ze szkół podstawowych powiatu legionowskiego. Ogromne gratulacje dla Natalki z klasy II B, której praca zajęła II miejsce!    

CZYTAJ WIĘCEJ

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress