TITLE

DESCRIPTION

WYCIECZKA KL. 0 I 1 DO WARSZAWY

14 października uczniowie klasy 0 i 1, w towarzystwie koleżanek i kolegów ze szkoły w Jabłonnie, wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem było zwiedzanie Ogrodów na Dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Słoneczna pogoda pokazała piękno przyrody we wszystkich jesiennych barwach. Spacer po ogrodach był samą przyjemnością i z pewnością umilił nam poniedziałkowe przedpołudnie. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Stacji Muzeum (d. Muzeum Kolejnictwa), gdzie odbyła się lekcja edukacyjna. Uczniowie poznali różne rodzaje pociągów oraz ich przeznaczenie na podstawie modeli oraz makiet. Następnie dzieci wraz z przewodnikiem wyruszyły do skansenu, gdzie mogły zobaczyć pociąg pancerny, różne rodzaje lokomotyw oraz wagony. Głównym celem wizyty w Stacji Muzeum było zwiedzanie "Salonki Bieruta". Ten luksusowy wagon sypialny z bogato zdobionym gabinetem zrobił na wszystkich duże wrażenie. Warto zaznaczyć, iż jest to jeden z najcenniejszych eksponatów muzeum. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress