TITLE

DESCRIPTION

MAJOWY DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

13 dnia każdego miesiąca w naszej szkole obchodzimy Dzień Dobrego Słowa, aby pamiętać o życzliwości, uśmiechu na co dzień i częstym używaniu słów, świadczących o wzajemnym szacunku i grzeczności w stosunku do innych. Wierzymy, że czyni to nasze życie przyjemniejszym, a świat lepszym i piękniejszym.
Klasa 3b zorganizowała Dzień Dobrego Słowa w miesiącu maju, w którym przyroda się zieleni, drzewa, krzewy i łąki zakwitają, a ptaki najpiękniej śpiewają. Wszystko budzi się do życia. Wokół jest cudnie.
Ponieważ w języku polskim słowo ,,maić” oznacza ,,stroić’’, uczniowie klasy 3b zaproponowali, aby umaić, ustroić drzewa. Pokryć je kwiatami i liśćmi dobrych słów. Słów, od których robi się nam ,,ciepło na duszy’’, ,,rosną nam skrzydła’’, mamy ochotę do działania, ,,kwitnie radość, zadowolenie’’, np. świetnie sobie radzisz, jesteś mistrzem, pięknie to namalowałaś, jesteś serdeczna, miła, wspaniała, dzięki, że mi pomagasz, super mi się z Tobą bawi itp.
Wszystkim dzieciom w szkole pomysł ten się spodobał. Oto nasze majowe drzewa dobrych słów:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress