Lekcja języka polskiego w klasie V z Lego Education

Uczniowie klasy V kolejny raz mieli przyjemność skorzystania z klocków Lego Education podczas zajęć języka polskiego. Ich pierwsze spotkanie z klockami polegało na przedstawieniu wybranego mitu greckiego, zaś kolejne związane było z omawianą właśnie lekturą – „W pustyni i w puszczy”. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić dokładnie wybraną przygodę Stasia Tarkowskiego i Nel Rowlinson. Powstały wspaniałe dzieła dotyczące porwania dzieci, przygody z lwem, spotkania z geografem Linde czy spotkania z Kingiem. Każda grupa musiała również opowiedzieć wybraną przez siebie przygodę i zaprezentować klasie wyniki swojej pracy. Uczniowie bawili się doskonale, wykazali się zapałem i kreatywnym podejściem do tematu. Kształcili umiejętność pracy zespołowej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzięki konieczności wykorzystania różnych zmysłów, zwrócili uwagę na większą liczbę szczegółów. Ta lekcja na długo zapadnie im w pamięci, a dzięki temu miło wspominać będą również przeczytaną lekturę.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress