Koncert kolęd pt. „Boże Narodzenie” w wykonaniu klas I-VI

18 grudnia 2015 r. w świąteczny nastrój wprowadził nas Koncert kolęd pt. "Boże Narodzenie" w wykonaniu klas I-VI ze szkoły podstawowej w Legionowie, który odbył się w legionowskim ratuszu. Pani dyrektor Helena Olkucka rozpoczęła go od przekazania dobrych wieści dotyczących otrzymania przez nasze gimnazjum Certyfikatu Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Placówka Oświatowa Roku 2015. Cała społeczność szkolna uczciła ten sukces gromkimi brawami. Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego "Świąteczna baśń", który już po raz kolejny z rzędu jest organizowany w naszej szkole tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Po części formalnej rozpoczął się koncert przeplatany poetyckimi fragmentami z historii narodzin Jezusa. Klasa I zaśpiewała pastorałki "Gwiazdka dla Ciebie" i "Jakaś światłość nad Betlejem", wprowadzając w historię narodzin Syna Bożego. Klasa II odegrała scenki z pastuszkami, śpiewając "W żłobie leży", "Hojkę" i "Gore gwiazda". Klasa IV weszła na scenę wraz z trzema królami i zaśpiewała "Mędrcy świata, monarchowie" oraz "Trzej królowie". Przy narodzinach Jezusa nie mogło też zabraknąć polskich dzieci - w tej roli uczniowie klasy V, którzy zaśpiewali "Kolędę na wysokości" oraz "Ciemność nocy". Ostatni występ - klasy VI - stanowiły życzenia i refleksje nad istotą świąt Bożego Narodzenia. "Kolęda dla nieobecnych" w wykonaniu szóstoklasistów przypomniała nam o bliskich, którzy już nie zasiądą z nami do wigilijnego stołu i obecnych, których spotkamy przy tej okazji. Nad oprawą muzyczną czuwała prowadząca zespół Harmonijki, p. Justyna Górska-Guzik, oraz p. Karolina Kwiatek i p. Joanna Jaworska. Podczas występów wyświetlane były slajdy obrazów malarstwa światowego, nawiązujące do kolejnych scen narodzin Chrystusa. Koncert zakończył się życzeniami Pani Dyrektor i podziękowaniami dla wszystkich, którzy wzięli udział w koncercie i pomogli w organizacji. Rodzinnych świąt! Marta Banaszek  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress