Kiermasz i spotkanie wigilijne 20.12.2016

20 grudnia społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legionowie spotkała się w ratuszu na koncercie dscn0858wigilijnym "Gore gwiazda" w wykonaniu wszystkich klas pod kierunkiem pań Karoliny Kwiatek i Doroty Bonisławskiej. Przybyłych na spotkanie gości witali w mikołajkowych strojach uczniowie klasy III, którzy rozdawali papierowe aniołki z życzeniami.

Podczas koncertu wszystkie klasy prezentowały się kolejno na scenie,  śpiewając pastorałki i piosenki świąteczne oraz grając na dzwonkach i trójkątach.

 

dscn0860Kolejnych wykonawców zapowiadała pani Wicedyrektor Małgorzata Róg, występując w roli... listonosza. Tym samym nawiązała do naszej szkolnej akcji pisania "dobrych listów", które w grudniu rozdawaliśmy na ulicach Legionowa.

Po koncercie dziewczynki z kuźni teatralnej pod kierunkiem pani Doroty Bonisławskiej zaprezentowały się w "Opowieści przedwigilijnej", z której teksty poetyckie zaczerpnięto z utworów ks. Jana Twardowskiego. dscn0935

 

dscn0940Po występie na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka - rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze świąteczne opowiadanie.  Pierwsze miejsce zajęła Małgosia, a wyróżnienia otrzymali Jędrzej i Kalina. Gratulujemy!

Na sam koniec głos zabrała pani Dyrektor Helena Olkucka, która podzieliła się ze wszystkimi swoimi refleksjamidscn0945 dotyczącymi świąt i  przekazała życzenia noworoczne. Po spotkaniu można było zakupić ozdoby świąteczne i prezenty podczas współorganizowanego przez nas kiermaszu na rzecz podopiecznych z Fundacji Promień Słońca. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz koncert i kiermasz, podziękowania kierujemy również do pań Matyldy Durki, Katarzyny Krzemińskiej i Marty Pawluk, które zadbały o oprawę plastyczną koncertu.

   

Wesołych świąt!

Tekst i zdjęcia: Marta Banaszek

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress