TITLE

DESCRIPTION

III MODUŁ MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EMOCJA W KL. 4A

Klasa 4A zgłasza ukończenie modułu trzeciego projektu "Emocja" 🙂
Na pierwszej lekcji uczniowie zastanawiali się, co to znaczy, że słowa mają moc. Padały bardzo trafne stwierdzenia, a w podsumowaniu wszyscy zgodzili się, że dobre słowa mogą wzmacniać, czynić ludzi kreatywnymi i otwartymi na innych. Są jednak również słowa, które ranią człowieka, powodując w nim obniżenie nastroju, utratę wiary we własne możliwości i zachwianie poczucia własnej wartości.
"Bajka o ciepłym i puchatym" to niesamowite słuchowisko. Podsumowała wszystkie rozważania w 4a na temat mocy słów i rozbudziła plastyczną wyobraźnię. Każdy stworzył obraz dobrego i puchatego słowa.
Kolejna lekcja poświęcona została hejtowi, tolerancji i dyskryminacji. Klasa obejrzała film "Urodziny Maćka". Kim jest hejter, jakie są szkolne przejawy nienawiści, jakie osoby są najbardziej narażone na hejt, jak poradzić sobie z hejterami - uczniowie zastanawiali się nad odpowiedziami na te pytania. Na koniec obejrzeli film pt. "Słowa Krzywdzą" i wysłuchali "Opowieści o chłopcu, ojcu, o gniewie i ranach".
Ta lekcja na długo zostanie w pamięci i w sercach. Wszyscy jesteśmy zgodni, że hejt to zło, które niszczy drugiego człowieka.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress