TITLE

DESCRIPTION

FESTIWAL TEATRALNY „MASKA” 2017 JUŻ ZA NAMI!

VII Festiwal Teatralny Maska 2017 to już historia. Tak jak co roku, było to w naszej szkole wielkie wydarzenie. Przygotowaliśmy jedenaście wspaniałych spektakli, które łączył jeden temat – „Żeby szczęśliwym być”.    

Klasa II z Legionowa – „Zabawa w Śpiącą Królewnę”

  Dzieci podczas zabawy na strychu trafiają na skrzynię pełną starodawnych kostiumów. Przeglądając stroje, przychodzi im do głowy pomysł zabawy w teatr. Postanawiają wystawić Śpiącą Królewnę. Nie wszystko się jednak udaje…. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, królewna raz jest bobasem – kaloszem, raz piękną piętnastoletnią dziewczyną. Próżna i humorzasta królowa Lena kilkakrotnie chce przedwcześnie kończyć przedstawienie, a król Jan przybyłe na chrzciny wróżki częstuje gumą do żucia. Tak w kilku zdaniach można scharakteryzować spektakl wystawiony przez klasę II z Legionowa pt. „Zabawa w Śpiącą Królewnę”, który zapewnił widzom wiele humoru i dobrej zabawy. Zdjęcia autorstwa p. I. Kaczmarka.    

Klasa Ia gimnazjum – „Zwierciadło”

  W tym roku Ia pod kierownictwem p. Urszuli Chrulskiej przygotowała przedstawienie pt. Zwierciadło. Dla wielu z uczniów było to ogromne wyzwanie, gdyż stanęli przed publicznością po raz pierwszy. Sztuka opowiadała o historiach ludzkich, o pułapkach, na jakie możemy się natknąć w życiu, i o naszych wyborach, o tym co i kto w życiu jest najważniejszy. Spektakl spotkał się z miłym przyjęciem publiczności.    

Kuźnia teatralna „U Melpomeny” z SP z Legionowa – „Tron”

  Kuźnia teatralna „U Melpomeny” wystawiła w tym roku spektakl pt. „Tron”, do którego scenariusz napisała prowadząca kuźnię p. Dorota Bonisławska. Nawiązała ona do tematu tegorocznego festiwalu, ukazując szczęście beztroskiej zabawy dzieci na podwórku, gdzie mają one możliwość nieograniczonego posługiwania się swoją fantazją. Dopełnieniem przedstawienia były zaśpiewane przez dzieci piosenki z „Akademii Pana Kleksa” oraz finałowa „Fantazja” zespołu Fasolki.    

Klasa IIa gimnazjum – „Życie”

  15 marca 2017 roku klasa IIa gimnazjum wystawiła spektakl z wariacjami filmowymi pod tytułem ,,Życie”. Scenariusz napisały dwie uczennice: Aleksandra Piekarska i Kalina Petrykowska, którym serdecznie dziękujemy i gratulujemy talentu. W przedstawienie zaangażowana była cała klasa. Uczniowie samodzielnie nakręcili i zmontowali filmy oraz wykonali dekoracje. Zadbali o każdy szczegół, poświęcili mnóstwo czasu na próby. Mimo ogromnej różnorodności – gra aktorska, filmy, śpiew, gra na pianinie – udało im się stworzyć spójny obraz. Wybrali niełatwą tematykę – krzywdzenie innych, śmierć, egoizm, adopcja, nieplanowana ciąża, porzucenie rodziny – wszystko po to, by zmusić nas do refleksji nad sensem życia… i chyba się im udało… Ogromne brawa dla Was kochani! Jestem z Was niezwykle dumna! Wychowawczyni – Agata Wrotkowska      

Klasa IIb gimnazjum – „Mały Książę”

  „Wędrówka Małego Księcia – wędrówką w poszukiwaniu… szczęścia” Przedstawienie, jakie przygotowali uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią, to poetycka opowieść, pełna metaforyki i fantastycznych postaci. To historia, która nie tylko zapada głęboko w pamięć, ale przede wszystkim dotyka głęboko serce. To wskazówka, że szczęście to odnajdywanie radości w rzeczach z pozoru błahych i nieważnych, ponieważ szczęścia trzeba szukać sercem.  Bo człowiek da radę żyć bez pieniędzy czy majątku, lecz nigdy bez ludzi, którzy będą umieli pomóc. „A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.    

Klasa VI z Jabłonny – „Internet to nie wszystko”

  Klasa VI z Jabłonny zaprezentowała współczesną wersję baśni o Kopciuszku.  Spektakl „Internet to nie wszystko” porusza aktualny problem, jakim jest uzależnienie od Internetu. Uczniowie, odgrywając swoje role, uświadomili młodym widzom, że zatracenie się w wirtualnym świecie może łatwo doprowadzić do osłabienia więzi emocjonalnych z rodziną i przyjaciółmi. Jednocześnie pokazali, że rozsądne korzystanie z Internetu niesie wiele korzyści, jest nie tylko źródłem wiedzy, ale także pomysłów, np. na oryginalne prezenty.    

Przedszkole „Chatka Puchatka” – „W poszukiwaniu szczęścia”

     

Klasa V z Legionowa – „O sierotce Małgosi i 7 ufoludkach”

  Przedstawienie klasy V było najbardziej żywiołowo przyjętym przez publiczność przedstawieniem podczas całego festiwalu. Serwujący zupę pomidorową Pan Władzio, zbierająca pieniądze na pastę do czyszczenia pantofelków sierotka Małgosia (nie Marysia); zieloniutki Książę z Ikrą, czyli najprzystojniejszy mężczyzna XXI wieku według magazynu „Bravo Girl!”, który w rankingu najprzystojniejszych wyprzedził nawet Roberta Pattinsona, Justina Biebera i Zaca Efrona, oraz pełne gracji, wdzięku i delikatności Wilki Dwa, które odtańczywszy Taniec Łabędzi, a później pokazawszy swoją drugą naturę w szaleńczym tańcu do muzyki disco polo, sprawili, że publiczność na widowni zrywała boki ze śmiechu i bardzo dobrze się przy tym bawiła. Ogromne uznania należą się także konferansjerowi, jury konkursu Mam Talent, niezawodnemu Panu Ochroniarzowi, który profesjonalnie sprowadził Babcię Czerwonego Kapturka oraz Królową Elektrodę ze sceny, a także Ufoludkom, Fankom Księcia z Ikrą, Pięknemu i Bestii oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego przedstawienia.        

Kuźnia teatralna z Jabłonny  „Tajemnica złota Lisy, Mai i Frei” oraz „Przygody Mikołajka – wersja żeńska”

  Scenariusz do przedstawienia „Tajemnica złota Lisy, Mai i Frei” grupy teatralnej z klasy IV powstał na podstawie słynnych szwedzkich kryminałów dla dzieci  – historii Lassego i Mai. To zabawna przygoda w policjantów i złodziei wypełniona  dreszczykiem emocji. Scenariusz do przedstawienia „Przygody Mikołajka – wersja żeńska”  grupy teatralnej z V i VI klasy powstał na podstawie najciekawszych historii z „Przygód Mikołajka”. Tym razem Mikołajkowa, wesoła paczka to same dziewczyny, która natrafiają na różne kłopoty i zabawne przygody.    

Klasa Ib gimnazjum – „Historia żółtej ciżemki”

  Piętnastowieczny Kraków jest miejscem akcji jednej z najpiękniejszych opowieści dla dzieci i młodzieży opowiadającej losy Wawrzusia z Poręby, który dzięki swojemu talentowi i odwadze zostaje czeladnikiem Mistrza Wita Stwosza – twórcy Ołtarza dla Kościoła Mariackiego. Uczniowie klasy Ib przed przystąpieniem do prób musieli przejść intensywny trening taneczny i aktorski. W spektaklu opartym na powieści Antoniny Domańskiej i wierszach Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego brali udział także uczniowie klasy IIIa – Joasia Osińska, Igor Bojarski i Maurycy Wróbel oraz klasy IIIb – w roli Narratora – Aleksander Kurpias, mamy Wawrzusia – Ewa Grądkowska i taty – Kuba Bany. Wielkim wdziękiem tanecznym popisała się uczennica klasy Ia – Jagoda Stawicka, zaś talentem aktorskim odtwórca głównej roli – Filip Naumienko. Muzyka do przedstawienia zawierała fragmenty renesansowych utworów tanecznych. Połączenie ciekawej fabuły zawierającej nieoczekiwane zwroty akcji sprawiła, że praca nad przedstawieniem stała się jednym z najbardziej intensywnych momentów w życiu klasy.    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress