FESTIWAL PROJEKTÓW

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy połączyć Festiwal Teatralny „Maska” z debiutującym w naszej szkole Festiwalem Projektów. Jako szkoła stawiająca na rozwijanie u uczniów kompetencji społecznych zdecydowaliśmy się na przygotowanie takiego przedsięwzięcia, aby naszym wychowankom dać kolejną możliwość do kształcenia w sobie umiejętności współpracy, komunikacji, przedsiębiorczości, kreatywności i elastyczności. W grupach mieszanych wiekowo we współpracy ze starszymi uczniami ze szkoły przy ul. Parkowej oraz pod okiem wspierających nauczycieli pracowaliśmy nad projektami  w blokach: eksperymentalnym, gimnastycznym, plastycznym, językowym, muzycznym, filmowym i teatralnym. Efektem były przedstawienia, występy muzyczne, filmy, wystawy prac, które pokazaliśmy w legionowskim ratuszu oraz naszych szkołach w dniach 13-16 maja br. Całe przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem „Żywioły wokół nas”.

Nasze tegoroczne projekty:

* Pokaz mody „żywiołowej”

* Pokaz gimnastyczny „Żywa rzeźba”

* Filmy z przedstawień lalkowych kuźni teatralnej U Melpomeny kl. III-IV „Trzy małe świnki” i „Króliki w sądzie”

* Występ „Żywioły" grupy tanecznej cheerleaderek

* Filmy grupy językowej z rysunkami dotyczącymi żywiołowych sentencji i frazeologizmów

* Film dokumentalny o sile żywiołów

* Film "I kto to mówi?" - quiz z opowiadaniem żywiołowym

* „Charaktery” – musical kuźni wokalno-eksperymentalnej

* Piosenki żywiołowe w wykonaniu kółka wokalno – instrumentalnego

*Autorski spektakl „Problem czterech żywiołów” w wykonaniu uczennic kl. IV

* „Taniec żywiołów” kółka tanecznego

* Spektakl „Żywioły w szkole, czyli Ananasy z naszej klasy” kółka teatralnego kl. 0 – III

* Wystawa malarska kuźni U Matejki oraz grupy plastycznej

* Doświadczenia grupy eksperymentalnej.