Festiwal Nauki 19 i 20 września 2015

Tegoroczny Festiwal Naukowy w Jabłonnie (19 i 20 września) przebiegał we wspaniałej atmosferze. Zaplanowane przez nas atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Odbywały się występy artystyczne, zapewnialiśmy możliwość konsultacji logopedycznych, udzielaliśmy informacji o szkole, a ponadto zgodnie z tematem przedsięwzięcia „Coś z niczego, czyli jak uczyć dzieci kreatywności” najmłodsi mieli możliwość rozbudzania wyobraźni i wystawienia na próbę swojej pomysłowości i twórczości. Szło im świetnie!   Pod okiem opiekunów dzieci miały możliwość wykonywania prac plastycznych z korków i skrawków materiałów, robienia kukiełek i lalek z drewnianych łyżek czy uczestniczenia w polonistycznych zabawach ze spinaczami. Chętnie brały również udział w zabawach sportowych z nietypowymi przyborami oraz grach edukacyjnych po angielsku. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, przy którym można było spróbować swoich sił w budowaniu konstrukcji matematycznych. Z kolei uzdolnione artystycznie dzieci udawały się do miejsc, gdzie na ich buziach malowano piękne, kolorowe obrazki. Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję sprzedawać pyszne, kolorowo zdobione wypieki na kiermaszu ciast, z którego zebrane środki zostaną przeznaczone na wyjście do teatru na spektakl w języku angielskim.   Na tej imprezie nikt nie mógł się nudzić! Wspaniałe gry, zabawy oraz niezwykle ciekawe zajęcia plastyczne i techniczne z pewnością zostaną we wspomnieniach uczestników festiwalu na długo.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress