TITLE

DESCRIPTION

Dzień Papieski – 16.10.2016

Tegoroczny XVI Dzień Papieski obchodzony był w naszej szkole 16 października pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W niedzielę po mszy w Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie klasa III wraz z wychowawczynią Martą Sówką oraz Panią Dorotą Bonisławską wystąpiły w montażu słowno-muzycznym pokazującym, że jednym z głównych wymiarów pontyfikatu patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II było ukazywanie - zarówno Kościołowi, jak i światu - Boga, który jest bogaty w miłosierdzie. Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego jest również odpowiedzią na apel papieża Franciszka: „Jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga”. W niedzielę 16 października przypadła 38. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Nasi uczniowie w swoim programie nawiązali do tego ważnego momentu w historii Polski. Przypomnieli również innych świętych, którzy poświęcili życie w służbie miłosiedzia. Z radością i prostotą w śpiewanych pieśniach przekonywali, że „w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście” (ks. Dariusz Kowalczyk, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia).   https://www.youtube.com/watch?v=amtjIbmpcfQ  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress