TITLE

DESCRIPTION

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W tym roku nieco inaczej uczciliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Zależało nam, aby pojęcia "konstytucja" i "demokracja" stały się łatwiejsze do zrozumienia przede wszystkim dla naszych najmłodszych uczniów. W tym celu wraz z chętnymi czwartoklasistami i trzecioklasistami pod kierunkiem pań Magdaleny Kosteckiej i Marty Banaszek przygotowaliśmy przedstawienie o demokracji wśród zwierząt na łące. Świat łąkowy pełen jest życia - tak jak nasz świat ludzki. Ważne jest, aby nie niszczyć tego, co wypracowali inni, żyć ze sobą w zgodzie i z szacunkiem odnosić się do każdego stworzenia oraz przyrody - taki przekaz płynął z naszego spektaklu. Po inscenizacji Liliana, Ewelina i Lena, które samodzielnie przygotowały swoje wypowiedzi, nawiązując do obchodzonego święta, opowiedziały o tym, czym jest demokracja, konstytucja i od kiedy mamy najważniejszą ustawę w naszym kraju. Na koniec występujący zaśpiewali utwór zespołu Chłopcy z Placu Broni "Kocham wolność".  Dziękujemy wszystkim, którzy świętowali z nami tego dnia: Pani Dyrektor Helenie Olkuckiej, Pani Wicedyrektor Małgorzacie Róg-Lewickiej, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom. Bardzo też dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu kostiumów.   Marta Banaszek    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress