Zielona Szkoła – Mierzeja Wiślana 13-17.06.2016 – klasy 4, 5 i 6b

Relacja z wycieczki klas czwartych, piątych i 6b: W poniedziałek 13 czerwca spod szkoły w Jabłonnie wyruszyliśmy na Zieloną Szkołę z Hamak-Turem na Mierzeję Wiślaną. Do Mikoszewa dotarliśmy w porze obiadowej. Po rozpakowaniu walizek w pokojach zaczęły się zajęcia sportowe. Podzielono nas na 4 grupy (wg klas i płci): survival, taniec, piłka nożna i samoobrona. Było bardzo fajnie. Wieczorem odbyły się podchody, w czasie których musieliśmy wykonać kilkanaście różnych zadań. Drugiego dnia pojechaliśmy do Gdańska. Zwiedziliśmy Stare Miasto i Kościół Mariacki oraz fontannę Neptuna. Po zakupie pamiątek udaliśmy się na Westerplatte. Wieczorem wybraliśmy się nad morze. Trzeciego dnia byliśmy w Gdyni w Centrum Nauki Experyment, a po obiedzie odbyły się zajęcia nad morzem (gry plażowe, ringo itd.). Tego dnia moczyliśmy stopy w wodzie morskiej i kopaliśmy ogromne doły w piasku na plaży. Bawiliśmy się świetnie. Wieczorem odbyła się gra terenowa zatytułowana „Turniej wiedzy i nie tylko…”. Następnego dnia wyruszyliśmy do Gdyni, by zwiedzić Muzeum Oceanograficzne oraz  statki-muzea: „Dar Pomorza” lub „Błyskawicę”. Wcześniej poszliśmy na molo w Sopocie. Jest to najdłuższe drewniane molo w Europie. Po obiedzie wszyscy chłopcy pod dowództwem pana Gabrysia poszli na zajęcia survivalu i zbudowali ogromny szałas. Wróciliśmy z zajęć bardzo zadowoleni z siebie. Po kolacji była dyskoteka, a później niektórzy oglądali mecz Polska-Niemcy. Ostatniego dnia byliśmy w byłym obozie koncentracyjnym Stutthof, gdzie zwiedziliśmy baraki, przeszliśmy przez Bramę Śmierci, widzieliśmy piece w krematoriach. Po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wyjazd był bardzo udany. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i poznaliśmy wielu nowych kolegów z naszej filii. Film Wojtka z klasy V: Pamiątkowe zdjęcia:  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress