TITLE

DESCRIPTION

WRZEŚNIOWY DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

13 września obchodziliśmy pierwszy w tym roku szkolnym Dzień Dobrego Słowa. Klasa 6 wraz z panią Anną Cieślak przygotowała dla nas kilka atrakcji.  Na początek do każdej z klas przyszli najstarsi koledzy i koleżanki z klasy 6, którzy służyli młodszym uczniom i paniom nauczycielkom swoją pomocą. Szóstoklasiści przeczytali po 3 wiersze, które przypomniały wszystkim o istnieniu dobrych słów. Następnie odbyły się krótkie rozmowy na temat ważności dobrych słów, o których dzieci usłyszały w wierszach. Później każde z dzieci dostało komplet 3 kolorowych motylków. Każdy z motylków był odpowiednikiem innego dobrego słowa. Czerwony motylek to było słowo dziękuję, niebieski - przepraszam, a żółty - proszę. Po ustaleniu, który kolor motylka oznacza jakie słowo, panie nauczycielki przeczytały dzieciom zagadki, a dzieci odpowiadając na zagadkę, miały przykleić na dużego motyla małe motylki i tak powstały motyle niosące na swoich delikatnych skrzydłach dobre słowa, o których uczniowie naszej szkoły nie zapominają.    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress