TITLE

DESCRIPTION

Szlakiem Teatru Narodowego

W poniedziałek 12 grudnia klasy VI z Legionowa i Jabłonny udały się wraz z panią przewodnik na wycieczkę po Warszawie szlakiem miejsc związanych z kształtowaniem się Teatru Narodowego. Pani Ela przybliżyła nam postać Wojciecha Bogusławskiego – ojca Teatru Narodowego oraz osobę Stanisława Augusta Poniatowskiego, twórcę Teatru Narodowego – pierwszej w kraju sceny publicznej z polskimi aktorami. Zwiedziliśmy największą scenę świata – scenę Teatru Wielkiego i mieliśmy możliwość odkrywania tajemnic  pomieszczeń  pracy i odpoczynku  dla  tysiąca zatrudnionych osób  w Teatrze Wielkim: artystów i pracowników  artystycznych. Udaliśmy się też do Łazienek Królewskich, gdzie zwiedziliśmy teatr w Starej Pomarańczarni oraz Pałac Myślewicki.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress