TITLE

DESCRIPTION

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA I DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca mogliśmy cieszyć się z nadejścia wiosny, ale to nie jedyna okazja do świętowania. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, który pokrywa się z Dniem Kolorowych Skarpetek. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował szereg wyzwań dla uczniów naszej szkoły w ramach solidarności z osobami z zespołem Downa. Do akcji dołączyli również rodzice.
🧦 Chętni uczniowie założyli w tym dniu skarpetki nie do pary i wykonali zdjęcie.
🧦 W klasach 0-3 nauczyciele opowiedzieli uczniom, czym cechuje się zespół Downa. Dzieci wzięły udział w skarpetkowym marszu solidarnościowym, zaprojektowały też własne skarpetki nie do pary.
🧦 Pani Kasia Jędrzejewska pokazała klasie 4A i 4B prezentację na temat stereotypów dotyczących osób z zespołem Downa. Przedstawiła również sylwetki sławnych osób z tą niepełnosprawnością oraz filmy dotyczące paraolimpijskiej mistrzyni w gimnastyce sportowej i pięknej modelki z zespołem Downa. Czwartoklasiści zrobili sobie wspólne zdjęcie online w skarpetkach nie do pary. Każdy wykonał też ze skarpetki pacynkę.
🧦 Klasa 5A w ramach lekcji informatyki zaprojektowała swoje skarpetki nie do pary w programie Paint.
Ten dzień był niezwykły. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas ma jakiś talent i pasję, lecz traktujemy je po macoszemu. Niekiedy je rozwijamy, lecz nie zawsze. Pasja i talent jest dla osób niepełnosprawnych szansą na lepsze życie. To energia do walki o samego siebie i o poczucie własnej wartości.
„Dołącz do Zespołu Kolorowych Skarpetek! Razem przypomnijmy światu, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Potrzebują szacunku, tolerancji i akceptacji. Niech to pozytywne przesłanie wybrzmi wystarczająco głośno, żeby pozostało w naszej świadomości na cały rok!”
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress