Spotkanie z policjantem – 22.09.2016

22 września 2016 r. uczniowie klasy "0" i "I" NSP w Legionowie uczestniczyli w spotkaniu z aspirantem Adrianem Górskim. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole, poza szkołą i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Po pogadance uczniowie mieli okazję również usłyszeć z bliska syrenę policyjną i wsiąść do radiowozu. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom z osobą, której nie należy się bać i do której w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress