Projekt UNICEF – MALI uczniowie idą do szkoły

logo_klubu_szkol

logo_klubu_szkol

Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Nasza szkoła włącza się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF! UNICEF szacuje, że ponad 61 milionów dzieci w wieku szkolnym nie pobiera edukacji na poziomie podstawowym. Największy problem  jest w południowej Azji oraz we wschodniej i środkowej Afryce. W przyszłości brak wykształcenia sprawi, że dzisiejsze dzieci nie będą miały możliwości zdobycia pracy, która zapewni byt im i ich rodzinom. Nie będą miały środków na zapewnienie opieki medycznej bliskim, pełnowartościowego pożywienia i zaspokojenie wielu innych podstawowych potrzeb, które dla nas są tak oczywiste. Aby pomóc tym dzieciom, nasza szkoła bierze udział w projekcie „MALI uczniowie idą do szkoły”. W Mali 40% dzieci nie chodzi do szkoły podstawowej.  W ramach projektu edukacyjnego uczniowie wezmą udział w zajęciach na temat dostępu do edukacji na świecie. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały dowiedzą się, dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy. W ramach działań projektowych nasi uczniowie stworzą własne książki – opowieści przygodowe, bajki, opowiadania, komiksy, poezję. Wszystkie dzieła zostaną zaprezentowane rodzicom, rodzinom, przyjaciołom, a fundusze z nich uzyskane pozwolą wspomóc edukację dzieci w Mali.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress