TITLE

DESCRIPTION

Projekt „PATRIOTYZM JEST W NAS”

Najwybitniejszy Polak – Jan Paweł II , nasz patron , określił, że patriotyzm to umiłowanie  tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka oraz krajobrazu ojczystego. Z okazji  zbliżającej się kolejnej rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada  1918roku, postanowiliśmy rozwijać patriotyzm w naszych uczniach, uczyć miłości i szacunku do naszej ojczyzny i symboli narodowych, miejsc pamięci narodowej oraz bohaterów narodowych, wielkich Polaków. W ciągu tygodnia realizowaliśmy projekt  „PATRIOTYZM JEST W NAS”.  Dzieci codziennie wykonywały zadania-rozkazy, które przesłane były wraz z listem od żołnierza wojska polskiego. Zapoznały się z legendą opowiadającą o powstaniu Polski, wykonywały liczne prace plastyczne związane z symbolami narodowymi, słuchały i śpiewały pieśni patriotycznych, miały musztrę  oraz uczyły się tańca narodowego- krakowiaka.            

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress