TITLE

DESCRIPTION

PROGRAM „PSIA LEKCJA”

W lutym w naszej szkole przeprowadziliśmy program „Psia lekcja” 🐶. Koordynatorem była Pani Hania Reczek. Zaangażowały się wszystkie klasy 0-V. Wychowawcy poprowadzili lekcje, korzystając z pakietu materiałów przygotowanego przez Panią Hanię.
🔸 Pierwsze zajęcia poświęciliśmy własnym pupilom. Dzieci przyniosły do szkoły zdjęcia swoich psów i przygotowały krótką prezentację. Opowiadały o tym, jak opiekują się swoim zwierzątkiem. Obejrzeliśmy polecane filmy „11 oznak psiej miłości i „12 zachowań, które denerwują twojego psa”. Po każdym filmie była bardzo ożywiona dyskusja.
🔸 Następnego dnia został zrealizowany temat „Przybij łapę” . Dyskutowaliśmy, jak bezpiecznie komunikować się z psem. Obejrzeliśmy film „Gdy Twój pies skręca ogon”.
🔸 Na koniec przeprowadziliśmy akcję charytatywną „Przyłóż łapę do czegoś dobrego!”: zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na dogoterapię. Dzięki materiałom przedstawiającym psy jako terapeutów chorych dzieci – „Jak wygląda dogoterapia? https://www.youtube.com/watch?v=g6QupHIskn4
oraz „Dogoterapia - leczniczy wpływ psa na człowieka” https://www.youtube.com/watch?v=YagoUoLaFjQ
- zachęciliśmy naszych uczniów do wsparcia małych pacjentów szpitali.
Udało nam się zebrać 1310 zł‼ Dziękujemy ❤️

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress