TITLE

DESCRIPTION

Program „Porcja Pozytywnej Energii”

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się lekcja programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii” marki Crispy Natural na temat kształtowania u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców. Program realizowany jest pod patronatem: Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos oraz honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Lekcję w oparciu o materiały programu opracowała p. Marta Banaszek, a zaprezentowali ją Maja i Aleksander z klasy V. Na lekcji uczniowie zapoznali się z budową układu pokarmowego, pojęciami "alergia" i "nietolerancja pokarmowa", dobroczynnym wpływem witamin; obejrzeli też film na temat wpływu jedzenia na organizm. Następnie każda z klas wykonała pracę plastyczną: warzywną-owocową planetę z flagami ulubionych warzyw i owoców. Prace zostały zgłoszone do konkursu (rozstrzygnięcie 1 czerwca 2017), można je oglądać na wystawie na szkolnym korytarzu. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie: http://www.porcjapozytywnejenergii.pl/        

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress