TITLE

DESCRIPTION

III MODUŁ MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EMOCJA W KL. 4B

W styczniu bieżącego roku klasa 4B zrealizowała Moduł III Międzynarodowego Projektu „EMOCJA”. Tematem przewodnim była „Moc słów”, dlatego zajęcia poświęciliśmy właśnie temu, co mówimy, jak to robimy, co czujemy, kiedy słyszymy różne komunikaty, jak aktywnie słuchać, jak pozytywnie się wypowiadać, jak wystrzegać się słowa „nie” i in.

Dużo dowiedzieliśmy się o sobie nawzajem podczas ćwiczenia „Wszyscy, którzy”, kiedy wskazywaliśmy osoby miłe, pomocne, pracowite, towarzyskie, ale także leniwe czy "wiercące" 🙂 Była to też okazja do rozmowy o aktywnym słuchaniu i komunikacie „NIE” oraz o empatii w życiu codziennym, a po lekcjach staraliśmy się rozmawiać tak, by nie używać słowa "nie" 🙂

Kolejne zajęcia poświęciliśmy kwestii hejtu, głównie w internecie. Wysłuchaliśmy swoich spostrzeżeń, doświadczeń i obaw, a po wspólnym obejrzeniu filmu na temat świadomego kształtowania pozytywnych emocji zakończyliśmy zajęcia mocnym postanowieniem dzielenia się wyłącznie DOBRYMI SŁOWAMI I UCZUCIAMI. Nawet jeśli nie zawsze i nie ze wszystkimi się zgadzamy, wiemy jak być empatycznymi.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress