TITLE

DESCRIPTION

Festiwal Teatralny „Maska” 2018

Festiwal Teatralny „Maska” 2018 już za nami... W dniach 20-22 marca scena w sali widowiskowej legionowskiego ratusza należała tylko dla nas. Co tam się nie działo! Przygotowaliśmy 10 występów, po trzy z każdej naszej szkolnej placówki oraz jeden z udziałem naszych przedszkolaków z "Chatki Puchatka". Uczniowie zaprezentowali się w krótkich formach teatralnych, inscenizacjach muzycznych oraz klasycznych przedstawieniach. Łączyło je jedno motto - „Wdzięczność wrotami do potęgi, mądrości i kreatywności”. Spektakle naszej placówki z ul. Piłsudskiego:

"Iskierka życia"

Przedstawienie kuźni teatralnej IV-VI pod kierunkiem p. Katarzyny Jędrzejewskiej z gościnnym udziałem mamy Marysi pozostawiło nam słodkie wspomnienie dzieciństwa i poczucia bezpieczeństwa pod skrzydłami rodziców, którzy troszczą się o swoje dzieci i zapewniają im jak najlepszy start w życiu. Podczas spektaklu rodzice mogli obejrzeć wzruszającą prezentację zdjęć swoich dzieci na różnych etapach rozwoju. Występujące dziewczynki dały niezapomniany popis gimnastyczny w tańcu z płachtą, gdzie każdy układ był zaprezentowany z wielką precyzją i wymagał maksymalnego skupienia. Całość dopełniała specjalnie dobrana muzyka. Małgosia i Kalina zaśpiewały "Chcę być Kopciuszkiem" z musicalu "Metro" (akompaniament p. Karolina Kwiatek-Jagaczewska) o bajce, która nigdy się nie kończy. Tą bajką jest miłość i wdzięczność dzieci wobec rodziców.    

"Bajka o..."

Przedstawienie kuźni teatralnej 0-III pod kierunkiem p. Joanny Płóciennik to dowód na to, że wyobraźnia potrafi zdziałać cuda i nie ma granic. Autorami scenariusza do tego spektaklu są sami występujący w nim uczniowie. Nic więc dziwnego, że w bajce - choć krótkiej - działo się wiele i nie zabrakło w niej humoru.  

"Śnieżka"

Klasy I b i 0 wspólnie przygotowały dla naszej wspaniałej publiczności przedstawienie pt. „Śnieżka”. Uczniowie pod opieką pań: Marty Sówki, Agaty Boszko i Karoliny Kwiatek-Jagaczewskiej zaprezentowali swoje talenty nie tylko aktorskie, ale także muzyczne i językowe. Za to talent artystyczny wykorzystały w przygotowaniu scenografii: pani Beata Kaleta – zamek, pani Klaudia Bartosiak – domek krasnoludków oraz panie wychowawczynie – las.
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress