TITLE

DESCRIPTION

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 2021

22 lutego uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy świętowali Dzień Języka Ojczystego. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pojawienie się tego dnia w kalendarzu jest bardzo dobrym pomysłem.

 W klasach młodszych (0-3) organizowano gry, zabawy słowne, recytowano i inscenizowano wiersze Jana Brzechwy, dzieci bawiły się literkami. W ruch poszły słowniki, w których wyszukiwano znaczenia rzadko spotykanych wyrazów. Przypominano również powiedzenia i przysłowia, próbowano swoich możliwości w łamańcach językowych. W niektórych klasach królował komiks. Klasy IV-V przygotowały książkę o alfabecie z własnymi wierszykami i ilustracjami (https://www.youtube.com/watch?v=3tiVF10IdP4) także plakaty i filmiki z łamańcami językowymi, które można obejrzeć na naszym Facebooku:

https://www.facebook.com/zespolszkolnymilenium

 

We wszystkich klasach dało się poczuć atmosferę twórczego zaangażowania i zgodnej współpracy. Wszystkim zależało, aby ten dzień był wyjątkowy.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress