TITLE

DESCRIPTION

Pierwsze zajęcia z MegaMisji za nami!

MegaMisja to roczny program edukacji medialnej i cyfrowej, czyli wieloaspektowego procesu przygotowania uczniów do właściwego korzystania z mediów. Do czego te kompetencje mogą się przydać? Po pierwsze, pozwalają dzieciom być szczęśliwymi - dzieci potrafią znajdywać odpowiednie dla siebie treści i krytycznie korzystać z informacji. Po drugie, kompetencje te pozwalają się dzieciom rozwijać - otwierają przed nimi nowe perspektywy. Po trzecie, dzięki nim dzieci mogą komunikować się z innymi, stają się skutecznymi nadawcami i odbiorcami komunikatów. Po czwarte, pozwalają dzieciom być częścią społeczeństwa i aktywnie uczestniczyć w jego życiu.   Za nami prawie miesiąc zajęć, podczas którego zrealizowaliśmy blok tematów "Korzystanie z informacji". Dowiedzieliśmy się, czym jest informacja, gdzie szukać różnych informacji, z jakich źródeł korzystać, jak odróżniać informacje prawdziwe od fałszywych i po czym poznajemy, że informacja jest wiarygodna. Aby się tego wszystkiego dowiedzieć, zrobiliśmy wiele zadań zespołowych i grupowych, m.in. odtworzyliśmy zielnik profesora Florka, zrobiliśmy porównanie Sycylii i Islandii, zebraliśmy informacje na temat hodowli żółwi, przygotowaliśmy plakaty swoich kolegów i źródeł informacji, z których najczęściej korzystają. Świetnie się przy tym bawiliśmy! Co ciekawe, przez kolejne zadania przeprowadza nas internetowe rodzeństwo - Julka i Kuba, które mówi nam, na jakim etapie jesteśmy i czy dobrze radzimy sobie z zadaniami. Nawet robiący w Internecie bałagan Psotnik nam nie straszny! W październiku zaczynamy nowy blok tematów - "Dziecko w środowisku medialnym". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć, można je również znaleźć na stronie http://www.megamisja.pl i śledzić tam nasze postępy. Czy wspominaliśmy, że podczas zadań możemy wygrywać nagrody? W tym miesiącu maszyna losująca wylosowała dla nas zestaw kreatywny. Z niecierpliwością czekamy na przesyłkę 🙂    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress