TITLE

DESCRIPTION

Dzień Ochrony Praw Dziecka

12 grudnia w świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone zagadnieniom praw dziecka w związku z obchodami 10 grudnia Dnia Ochrony Praw Dziecka. Do zrealizowania tematu posłużyły nam kolorowe plansze, na których do stosownego obrazka dopisano poszczególne prawa dzieci: do nauki, opieki medycznej, życia bez przemocy, wychowania w rodzinie, nazwiska i obywatelstwa, wolności wyznania, nietykalności osobistej. Omawialiśmy sobie poszczególne prawa, podając przykłady z naszego państwa, domu i szkoły. Wspomniane były również dwa ważne dokumenty - Konstytucja RP oraz Konwencja o prawach dziecka - w których te prawa są gwarantowane. Uczniowie wykazali się dużą znajomością swoich praw i chętnie o tym rozmawiali.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress